Jakej byl 2018

09_04 – kopie

Tak jakej byl ten loňskej rok? Zážitků byla zase spousta a o ty nejdůležitější sportovní se s váma teď podělim.

Začátek LEDNA byl na sníh mizernej, což šlo naproti mýmu letošnímu předsevzetí absolvovat aspoň jednou za měsíc bajkovou vyjížďku s úternim Áčkem. Hned první úterý roku jsem s nima vyrazil na trošku deštivou tříhodinovou vyjížďku na Mariinu skálu. Na běžkách jsem se i trochu sklouznul, ať už na Šumavě nebo v Krušnejch, jenže pak jsem si na kole na ledu narazil žebra a byl s lyžováním na tři tejdny konec.

01_02

01_01

V ÚNORU jsem teda hlavně jezdil na kole, což bylo jediný, co žebra dovolily. S Áčkem jsem se podíval na lom u Hradce, což už byla čtyřapůlhodinová vyjížďka. Pak už šlo zase i trochu lyžovat a běhat.

02_01

02_02

Exif_JPEG_420

02_04

Běhal jsem i na začátku BŘEZNA, protože byly strašný mrazy a na kolo se mi nechtělo. Jenže z běhání v mrazu jsem si uhnal nějakej strašnej chrchel a asi podruhý v životě vyfasoval antibiotika a půlku března promarodil. Díky tomu i první závod Forestova šestka, letos poprvý už v dresu Foresťáků, byl dost utrápenej.

03_01

03_02

V DUBNU jsem se konečně dostal i na jeden z podniků Plzeňský amatérský MTB ligy – XCéčko na krásný technický trati v Touškově. Forestí seriál pokračoval silničnim duatlonem a s Áčkem jsem se podíval na vyhlídku u Vranovic, kteroužto vyjížďku jsme si zpestřili zachráněním dvou jelenů zamotanejch do sebe parohama. Nebo do brodů Kralovickýho potoka, z čehož bylo první letošní kilo na bajku. Konec měsíce jsem si zpestřil oblíbenym výběhem na Mědník.

04_01

04_02

04_03

04_04

Exif_JPEG_420

V KVĚTNU se mi podařilo rozstřelit tlumič na bajku, tak jsem musel chvilku jezdit na silnici. Aspoň jsem si objel svý oblíbený kopce u našich v Krušnejch, jenže pak jsem na silnici zase utrh řazení, nějak mě ta technika neposlouchala. Pak už byl bajk zase celej a já si dal poprvý triatlon na Hnačově partičky 321start, kterej se mi v dešti povedlo vyhrát. Na Forestovu čtrnáctku už bylo naopak strašný vedro. S Áčkem jsme se podívali na Gutštejn a taky jsem letos okusil věhlasnýho Krále Šumavy, kterej příjemně překvapil množstvím kopců i techniky.

05_01

05_02

05_03

05_04

05_05

05_06

V ČERVNU oslavil Předseda Witte Bike Teamu čtyřicítku a oslavil to jak jinak než 40tikilometrovym během.  A to se ví, že jsme ho v tom nenechali a proběhli si pěknej kus hřebene Krušnejch. Další podnik PAL-MTB se jel přímo v Plzni na Homolce, tak jsem si ho střihnul taky a zase pěkně zmoknul. Letos se mi podařilo konečně procpat na legendárního Lipnomana, polovičního ironmana pro pár zvanejch kamarádů a ač úplně bez ambic, nějak se mi povedlo vyhrát. Další triatlon jsme si uspořádali s Forestama sami a ten jsem vyhrál taky.

06_01

06_02

06_03

06_04

A aby toho nebylo málo, vyhrál jsem v ČERVENCI i triatlon v Krašovicích. Jsou to všechno malý pouťáky, ale já byl nadšenej, jak se mi letos v triatlonu daří. S Áčkem jsem se podíval na Žďár a zabajkoval jsem si i v Mníšku pod Brdy, kde jsme byli u Vladi babičky, ať už po trati Transbrdy nebo s Ovarem na trailech. A samo, že jsme tam na kolo vyvezli i Tondu. Letošní jaro a léto se vůbec celý neslo ve znamení spousty kilometrů s Tondou v sedačce.

07_01

Exif_JPEG_420

07_03

07_04

Na začátku SRPNA jsme podnikli víkendovej PřeKruš neboli přeběh Krušnejch. Byla to pecka, proved jsem kluky u nás a oplatil jim tak loňskej PřeŠum. A pak už přišel největší letošní záhul – Krušnoman Extrem Punk Triatlon – ironman bez občerstvení, bez značení, zato s pořádnou porcí kopců a skvělou bandou. Potom jsme si za odměnu udělali s Vlaďkou svatební cestu, svěřili Tondu na tři dny našim a pojezdili a trochu poběhali kopce v Saalbachu. Vrátili jsme se akorát na tradičního Stonemana, kde se mi letos moc nedařilo a po sérii druhejch a jednoho prvního místa jsem skončil pátej.

08_01

08_02

08_03

08_04

08_05

08_06

08_07

Poslední triatlon jsem si střihnul v ZÁŘÍ v Losiný, kde byla zima a pršelo a šel jsem to jenom proto, že to pořádal Venca z bikerů. S Áčkem jsme objeli Hracholusky a v tradiční partičce s Burákem a Ondrou jsme se zase vydali na prodlouženej víkend objet kousek Alp, letos Oetztal. Bylo to zase boží a zase jsme byli vejš než kdy předtim. No a na konci měsíce jsem si zase zaběhl oblínenej šumavskej ŠUTR.

09_01

09_02

09_03

09_04

09_05

Na začátku ŘÍJNA jsem si odběhl 28km trasu pochodu Třemošenská padesátka. Dát si běžmo nějakej pochod je fajn, je jich spousta a určitě to zase někdy zopakuju. Po ročnim domlouvání mě vzal konečně Hornet na traily do Brd a hned u toho byl i legendární Franta Mrázek. Forestí seriál jsme uzavřeli Forestovo šestkou a krušnohorskou trialovou sezónu tradičnim víkendovym Outrem, kde jsem se zúčastnil aspoň soboty v Nejdku.

10_01

10_02

Další tradiční bajková zavíračka byla začátkem LISTOPADU v Brdech, kde jsem stihl jenom neděli a pak jsem si zaběhl Pilsentrail na Krkavci.

11_01

Tam jsem si dal netradičně jenom půlmaraton, abych se trochu pošetřil na svuj nejdelší běžeckej počin 60km trasu Pražský stovky v PROSINCI. Tu jsem přežil a moh se tak konečně vrhnout koncem roku zase na lyže.

12_01

12_02

12_03

1 thought on “Jakej byl 2018

  1. Cau Perry,

    no neke ze jeste jezdis. Potesils me. Pocetl sem si par clanku jako za starejch casu. Obcas projizdim cestou pres Vary a Nejdek domu do Bärenstein a vzdycky zatlacim slzu jak vzpominam na 4xy v Nejdku a kempy v Novejch Hamrech. Jeste ze ty hory zustavaj co byly.

    Mej se,

    Paja puvodne z Marianek

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s