Jakej byl 2017

DSCN4432 - Copy

Už po sedmý si po novym roce sedám ke kompu, probírám se fotkama a listuju tréninkovym deníčkem, abych si sesumíroval, co všechno jsem za ten poslední rok po sportovní stránce stihnul. Jakej teda byl ten 2017?

V LEDNU se má lyžovat a tenhle leden byl naštěstí na sníh štědrej. Tak štědrej, že jsem nejenom lyžoval o víkendu v Krušnejch, ale dokonce u nás na sídlišti jsem nazouval prkýnka hned před barákem, prokličkoval mezi pejskařema a bobujícíma dětma a vyrážel do lesů na Krkavec, mezi rybníky nebo na zamrzlej Bolevák.

20170107_Bozak_mrzne

20170121_Chal

20170122_Chal

V ÚNORU už se dalo lyžovat na pláních. Kousek za Plzní třeba na polích kolem Vochova a v Krušnejch kolem Mysliven a Božáku, kde jsem si užil svoje poslední letošní lyže. Po měsíci a půl bez kola a běhání jsem si parádně odpočal a začal najíždět první kiláky na silničce a nabíhat první kiláky na ledu.

20170219_Myslivny

20170225_Plzen_Chariot

Říkal jsem si, že teď, když bydlim v Plzni, měl bych se častěji podívat do Brd, tak jsme tam hned v BŘEZNU vyrazili s chariotem. Zaběhli jsme si s Vlaďkou noční charitativní běh, pak jsem si udělal první letošní čtyřhodinovej vejlet na bajku, kterej jsem odmarodil a prošvih tak klasickej běžeckej otvírák Norbiho dvanáctku. O tejden později už jsem byl fit a zaběhnul si svuj první orienťáckej scorelauf v životě – čtyřhodinový Skrýše, který mě bavily moc – taková hra pro dospělý.

20170304_Chariot_Brdy

DUBEN už byl našlapanej závodama. Jezdili jsme s Vlaďkou do Varů na seriál Bahno – ona běhala, já bajkoval. Letňák byl fajn, i když jsem dostal na prdel, Čankov jsem bohužel nedojel, když jsem si rozbil hubu jako už dlouho ne. Střihnul jsem si klasickej plzeňskej kros Zámeček nebo Forestí silniční duatlon. Poslední dubnovej víkend jsem odjel kempovat do Kraslic dát si Robovo enduro ilegál, ale po sobotní projížďce jsem zjistil, že tohle už neni pro mě. Já jezdim techniku čim dál míň a tady se naopak čim dál přitvrzuje a tyhle nůžky už se rozevřely tak, že tady už se nesvezu, abych z toho měl radost. Takže v neděli jsem se vybod na závod a jel si spravit náladu na nejdecký traily.

20170401_Bahno_Letnak

20170401_Bahno_Letnak_2

20170408_Bahno_Cankov

20170405_Zamecek

20170409_F2

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

KVĚTEN byl ve znamení dlouhejch závodů, když jsem si podruhý dal duatlonovou krušnomanskou lahůdku na Klínech nebo neméně parádní pražskej ŠUTR, odkuď jsem po dlouhý době odjížděl bez bedny. Asi ne, že bych byl úplně marnej, ale konkurence holt nespí a hlavně jsem se nechal vybláznit na začátku a pak umřel, což se mi skoro nikdy nestává.

20170506_dUA_kLINY

20170520_Sutr_Pha

V ČERVNU Foresťáci uspořádali hned dva závody – běžeckou čtrnáctku a první ročník triatlonu. Čtrnáctku jsem běžel poprvý a bylo to fajn, i když nám trochu sprchlo. V triatlonu jsem se docela angažoval a v podstatě vymyslel trasu kola. Myslim, že se nám z toho malýho plácku podařilo vykřesat maximum a snad se líbilo. Na další triatlon jsem odjel do Teplý, kde mě to ale moc nenadchlo – terénní triatlon se na asfaltu nedělá. Nebejt toho, že si tu Vlaďka zaběhla štafetu, asi bych tam ani nejel. Kromě závodů jsem se letos poprvý dostal na vyjížďku s úternim bajkovym áčkem. Bylo z toho něco přes kilo směrem na Gutštejn a moje nejdelší letošní vyjížďka. Na Artíka jsem se letos bohužel nedostal, ale aspoň jsem v sobotu vzal silničku a zajel se za chlapama do Stvolen podívat na otočku.

20170603_F14

20170625_F3

20170617_Touzim_Tri

20170627_Acko_Gut

Začátkem ČERVENCE už přišla jedna z největších parád letošní sezóny – MTB Trilogy. Odjeli jsme do Broumovska asi čtyři dny předem a udělali z toho rodinnou dovolenou. Závod samotnej byl jednak strašně boží a jednak strašně težkej. Odměnou za neskutečný nastoupaný metry byly parádní traily a mě to strašně nakoplo do bajkování, přijel jsem zpátky domů a najednou jsem chtěl jenom jezdit na kole. Takže běhání a závodění šlo na chvilku stranou a já si třeba projel teplický traily na sobotní projížďce tamního Ilegálu nebo za jeden den probajkoval půlku Brd a Českej kras, když jsme byli v Mníšku na návštěvě Vlaďky babičky.

20170707_Trilogy

20170707_Trilogy_2

A v SRPNU už přišla akce, kterou zpětně hodnotim jako to nejlepší za celej 2017. S pětičlennou partičkou jsme do baťůžků posbírali to nejnutnější a za dva a půl dne přeběhli Šumavu. Dali jsme asi 90 kiláků místama, kde jsem v životě nebyl, spali na turistickejch chatách, cpali se borůvkama a koupali se v rašelinovejch jezírkách. Pak jsem se zase trošku vrátil k závodění a dal si triatlony Pilsenmana a Stonemana. A protože jsem se koncem srpna ženil, udělali mi Ciproušové místo rozlučky polovičního Ironmana s plaváním na Boleváku, parádní silničkou severoplzeňskym venkovem a během u nich v Záluží. Nápad to byl parádní, měl jsem něco podobnýho už dýl v hlavě třeba na svý narozky nebo tak, ale já jsem na rozdíl od nich mizernej organizátor, tak k tomu nikdy nedošlo.

20170805_PreSum

20170812_Pilsenman

20170826_Stoneman

20170817_F112

V ZÁŘÍ jsme si už tradičně vybrali kousek Alp, že ho za tři dny přejedem na kolech. Jenže letos to bylo celý nějak špatně. Ondra si zlomil ruku, Jindra pořád pracoval, tak jsme zbyli jenom já a Burák. Nakonec jsme teda ještě ulovili Hulimartina, jenže na horách nasněžilo a místo Oetztalu jsme se museli spokojit s Ischglem a i ten museli o den zkrátit. Ze závodů jsem si zaběhl další Ciprů podnik Janovice-Klenová a pak už jsem jenom bajkoval – udělali jsme si víkend na Božáku a já si po dlouhý době sklouznul pár trailů na Rabenbergu nebo mě Černoch protáhnul po svejch novejch trailech ve Svatoškách.

20170908_Ischgl

20170916_Jan_Kle

Exif_JPEG_420

V ŘÍJNU jsem po několika letech oželel šumavskej ŠUTR a zaběhl si Fichtelberglauf, protože změna je život a navíc běhy do vrchu já rád a letos jsem ještě žádnej neběžel. A zaběhl jsem si i Forestovo šestku, kterou jsem na jaře vynechal a už tak nejsem kromě Ciprů jedinym pravidelnym účastníkem. V chariotu už se Tonda začal nudit, tak jsem postavil plečku na tátovo starym rámu a vzal Tondu poprvý do sedačky. A bajkovou sezónu jsme s partičkou z Ilegálů uzavřeli tradičnim Outrem na trailech v Nejdku.

20171007_Fichtl

20171015_F6

20171014_Sedacka_Bike

V LISTOPADU tu byla zavíračka další, tentokrát v Brdech s partičkou okolo Dana a Blua a tak. Bylo to komorní a odsejpalo to a bylo to fajn. Na listopad jsem si schoval i svuj nejdelší letošní závodní běh – Pilsentrail Krkavec. Na parádní trati jsem si rozvrhl síly, jak jsem potřeboval a pěkně si užil i tu dálku. Pak už byl se závoděním konec a dostalo se třeba i na společnej výběh s partičkou na Vysoký.

20171105_Brdy_zaviracka

20171111Krk_maraton

A v PROSINCI už zas nasypalo a já začal letos kromě Krušek objevovat i Šumavu. Do Krušnejch furt jezdíme na víkendy a strávili jsme tam tejden mezi vánocema a silvestrem, ale občas zajedu na otočku na Rittsteig nebo na Šachty. Rittsteig je blízko a na Šachtách bejvá vždycky dost sněhu, i když jinde neni.

Exif_JPEG_420

20171227_Abert

Konkrétní kilometry, hodiny a vejškový metry asi letos uvádět nebudu, stejně to nikoho nezajímá a jsou to jenom prázdný čísla. Ale subjektivně hodnoceno mam radost, že na kole jsem letos najel víc než kdy jindy a dokonce celkový odsportovaný hodiny po třech letech ubírání letos zase vystřelily nahoru. Jasně, většina z těch hodin jsou celkem nezáživný cesty na kole do práce a z práce, ale zjistil jsem, že každodenní pohyb prostě potřebuju. Začal jsem občas z práce dokonce běhat, neni to jako skotačení v kopcích, ale zas je v tom něco z primární podstaty běhu, poměrně rychle se dostat z bodu A do bodu B jenom za pomoci svého vlastního těla. O to víc si dneska vážim těhle zážitků, který má smysl na konci roku vypíchnout a který zůstávaj na furt.

20171224_Vanoce

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s