Kraslickej Ilegál Enduro Rejs

nahled33-04_bejby

K Robovi na enduro jezdim každý jaro už od roku 2009. Tenkrát na tebe ještě slovo enduro nekřičelo z každý druhý strany Vela, z každý druhý reklamy na internetu ani z každý druhý fotky na fejsbuku. Pár lidí tušilo, že se takovej formát závodů ve světě už chvilku jezdí, ale třeba pro mě to bylo naprostý překvápko. Takže, jestli dobře počítám, udělal letos Rob už šestej ročník. A tak, když jsem si v sobotu večer, kdy jsem po společný projížďce trati ležel doma, nohy i kolo zas hrozně domlácený, říkal, jestli mam tohle ještě zapotřebí, dal facku a řek si, že už z úcty k tomuhle podniku i celý tý bandě okolo to prostě v neděli zas nějak oddrncám.

Sobotní odpolední prolog byl za odměnu. Nenáročná pěšina zasekaná do svahu. Žádný velký drncání, přitom tak blízko přírody, když na každou stranu od pláště jenom dvacet čísel udusaný hlíny. Takový ježdění mam teď nejradši.

01_pesinka 02_pesinka

Zato v neděli už začlo jít do tuhýho. I když letos na nás byli výjimečně hodný oba šéfové. Jak Rob, kterej do závodu nezařadil SSD Trail, tak ten nahoře, kterej všudypřítomný kořeny neosprchoval, ale osušil.

Závod začal netradičně pod kopcem a nahoru jsme jeli po trojicích podle pořadí ze soboty. Určitě krok dopředu, před trailama se nedělaj fronty a do prvního nevyrážíš přemotivovanej se smrtí v očích za řevu třicetihlavý bandy.

První erzeta – Baby trail, v půlce šmrncnutej přejezdem na paralelní SSD, ale před jeho neprudší částí naštěstí zase zpátky na Baby. Tohle mě baví, je to dlouhý, jsou tam místa, kde se musí šlapat a technicky je to pro mě tak na hraně – peru se s tim, místama jdu skoro na držku, ale neni tam nic, kde bych musel slejzat a byl nasranej, že už to je na mě moc. Teda na jednom místě jsem v sobotu slez, ale v neděli tam fotil Robovo brácha, tak jsem to sjel. S Radkem se shodujem, že kdyby byli fotografové podél celý trati, sjedem to s prstem v nose a ještě do toho točíme barspiny.

03_bejby04_bejby

Druhej je 50/50. Trail, kde je naprosto zásadní, jestli je mokro nebo sucho. Celej trail je totiž traverz plnej kořenů, který směřujou, hádejte kam? Jo, dolu kolmo na trail, kam se vás taky snažej bez ustání poslat. Ale za sucha se to dá docela normálně jet, tak si ho pro tentokrát užívám.

05_fifty06_fifty

Třetí trail – Bukvice. Syrová novinka, kterou jsme jeli poprvý v sobotu. Startovní trial na šutru, pak moc příjemnej trail, kterej baví i na voči, ale ke konci přitvrzuje a končí skálou, která má zprava jednodušší objížďku. V sobotu jsem nedal ani objížďku a jsem připravenej to seběhnout i dneska, ale na skále stojí holky a Andy mě svym nekompromisnim „dělej, to dáš aspoň vpravo“ posílá do zmíněný objížďky s nohama v pedálech a rukama na řidítkách.

Poslední, co nás dneska čeká je Bruno. River trail, kde se rochníš v bahně a musíš šlapat víc, než by se kdekomu mohlo zdát příjemný. Kládu na začátku překonávám cyklokrosově a pak teprve vidim Robovo bráchu, jak za ní fotí. Dyť to říkám, kdybych o něm věděl, tak jí přeskočim. Jinak si to celkem užívám, po včerejšku už vim, který převody moje v sobotu vorvaná přehazka nezvládne, před výjezdama včas přehazuju a celou dobu se držim na kole.

07_bruno08_bruno

A je to. Tradiční zakončení na Matyldě, buřty, pivo, hltáme Marianovo piloťácký historky, zaplácáme vítězům a pomalu se začínáme trousit každej do toho svýho koutu republiky.

09_konec

10_konec

Reklamy

7 thoughts on “Kraslickej Ilegál Enduro Rejs

  1. Ahoj! Czy jest jakas mapa sciezek z zawodow Illegal zeby spróbować je objechać?
    Hey! Have you got maybe map or gps tracks of this illegal enduro trails?

    Pozdrowienia z Polski!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s