Kraslickej ilegál enduro race 2012

nahled55-endurokraslice12honkytonyk

Pozdní sobotni odpoledne, sedíme totálně prošitý v Kraslicích před Severkou, srkáme pivo a s nostalgií vzpomínáme na první ročník endura před třema rokama, kdy se dopoledne stihla projet trať a odpoledne odjet závod. Dneska nám těch 45 kiláků průměrkou deset zabralo celej den a některý lidi se tvářej, že nejen zejtra ale minimálně tejden na kolo nesednou.

20120428_projizdka_ilegal_enduro_kraslice

Jenže v neděli ráno už jsou na kopci nad Monkey trailem zase skoro všichni – kromě Káti, který se tu včera asi fakt hodně nelíbilo a kromě Bambuse, kterej ráno prokalil poslední stovku a neměl na startovný. Po chvilce čekání se odněkaď z lesa přířítí nervózní Rob s nezbytnym ajfounem v ruce a snad ještě nervóznějšim Štefanem v závěsu. Podezírám je, že snad ani nešli spát a celou noc ještě lítali po trailech a sháněli lidi na kontroly, aby všechno bylo perfektní.

endurokraslice12start

Odevzdáváme vklad do banku – kilo a jednu plzeň – vítěz bere všechno – a už se lidi pomalu trousej do startu první eRZety – Monkey trailu. Po loňskym experimentování se sprintérskejma XC vložkama přilepenejma vždycky na začátek nebo na konec trailu se letos závod vrací ke kořenům – na začátku trailu ti zmáčknou stopky, na konci zas. To samý ten den šestkrát. Ale bacha, neni to žádnej sjezdovej pohár. A nejenom proto, že mezi trailama se musíš přesunout na kole v časovym limitu. Každej trail je úplně jinej – některej je z kopce, některej ne a některej … až moc. Ale pěkně postupně…

Takže první teda Monkey trail – kraslická klasika – tak akorát z kopečka, aby člověk, když to umí, nemusel ani moc šlapat, ani moc brzdit. Jediná překážka je přeskákat a překodrcat asi tisíc šutrů. Tenhle trail jsem jel snad dvacetkrát, takže nechápu, proč najednou brzdim a zastavuju uprostřed trailu a čumim na nějakej šutr a říkám si jaktohlemamsakrapřejettadyjsemurčitěvživotěnebyl zrovna ve chvíli, kdy mě předjíždí Slávek, kterej startoval minutu za mnou.

20120428_projizdka_ilegal_enduro_kraslice

Naštvanej sám na sebe dole šteluju sedlovku na výjezd, když přijíždí Zuzka, jediná startující holka a mermomocí chce vědět, jakej jsem měl čas. Koukáme do kartiček a zjišťuju, že jsem jí dal vteřinu. Nasranej ještě víc sedám na kolo, na nikoho nečekám a šlapu si to sám znova na kopec. No mohlo bejt hůř, mohla taky naložit vteřinu vona mě. Nebo víc.

Druhej je trail je ještě novotou vonící Honky Tonky. V podstatě taková variace na Monkey. Trochu jiný šutry poskládaný o pár desítek metrů vedle. Na to, jak každej strašil, že kdo je vydrncanej na Monkey, ať na tohle radši ani neleze, mě to naživo překvapilo. Jasně, je tu jedna hodně těžká pasáž, za kterou by se nemuseli stydět ani na svěťáku cyklotrialu, která měří asi padesát metrů, ale kromě toho je to vlastně moc zábavná pěšina se semtamšutrem. Při závodě si Honky Tonky už užívám o moc víc než první Monkey, v těžký pasáži poslušnej Robovo rady „tady dojeď, kam dojedeš a až poprvý spadneš, nedělej hrdinu, čapni kolo do ruky a doběhni to“ fakt asi třicet metrů bežim a zbytek už si zase houpu po šutrech. Zasekávám převodník do cílovýho šutru, podávám Zuzce kartičku a už zase šlapu na kopec.

20120428_projizdka_ilegal_enduro_kraslice

Po nekonečnym přesunu na Špičák je tu trail, ze kterýho mam největší hrůzu. Vlastně hrůzu ani ne, protože vim, že nejhorší část stejně poběžim. Prostě se na něj jenom netěšim. Takže sedátko dolu, co to jde a hurá na SSD trail, ať to máme za sebou. Dvě třetiny trailu vlastně zase sranda. Vybržděná stopa v trávě, necháváš zadní kolo surfovat zatáčkama, občas přeskočíš nějakej kořen, opřeš se do vybržděný malý klopky… Jenže pak se vrhneš mezi dva stromy překřtěný na Hell’s Gate a už to začíná. Vlastně to samý, co doteď, akorát celý nakloněný tak o dvacet stupňů dopředu a kořeny jsou úplně všude. Kousek ještě jedu a když mi řidítka poprvý mizej z ruky, nic nevymejšlim, beru kolo do ruky a kloužu se dolu po svejch. Abych nebyl za úplný loosera, tak na to dole ještě skáču a posledních dvacet metrů k Evě dojíždim – chlapský ego – zase.

20120428_projizdka_ilegal_enduro_kraslice

Tak. To nejhorší mam snad za sebou a šlapu si to po asfaltu na Bruno trail. Průsekem mezi stromama vidim i na těch sto metrů v cíli bílý kraťásky a je mi jasný, že stejně jako minulej rok do cíle LP trailu, budu i letos do cíle Bruna sprintovat. Bruno je trail, na kterej většina lidí nadává. Radek prohlásil, že by to ani nenazýval trailem, že podobnou louži by za barákem asi našli taky. Někdo jinej v sobotu prohlásil, že je vlastně jedno, kterym směrem se to pojede. Jo, je to skoro po rovině, jo, jsou tam louže bláta, ve který necháš kolo po náby a jo, je to dřina. Ale všechno na tom trailu dává smysl. Když trefíš ten správnej šutr a přehoupneš ten správnej kořen, nevykoupeš se v blátě, nezastavíš v kopci s protáčejícim se zadnim kolem.

Já ten správnej šutr v neděli netrefil a tak už dvacet metrů po startu stojim s tim kolem po náby v tom blátě a nadávám si, že tady jsem měl získávat a né ztrácet. Seru na to, kašlu na techniku, na houpání, na šetření silama. Prostě to rvu. Když někde zmizim v bahně, vyhrabu se zas ven i když kliky a hlavový strašně naříkaj. Vono to takhle jde taky. V cíli Jiřka říká, že prej pěknej čas, ale trochu jí podezírám, že to říká všem, aby je trochu utěšila. Jestli tu všichni vypadaj tak zdrchaně jako já, je to třeba.

20120428_projizdka_ilegal_enduro_kraslice

Tlačim kolo na předposlední 50/50 trail a vzpomínám, jak mě minulej rok šikmý mokrý kořeny v odkloněnym svahu neskutečně školily a jak jsem ho celej pronadával. Letos je sucho, tak by to měla bejt zábava. Dávám si chvilku na voraz a vyklidnění, sedim kousek před startem v jehličí a poslouchám les a svoje vlastní žvejkání sojovýho suku. Tak jdem na to. Tom s Charliem mě pouští do trailu a já už kličkuju svahem mezi stromama, houpu nekonečně dlouhej traverz na těch šikmejch, ale dneska suchejch a teda přátelskejch kořenech a nakonec zase kloužu mezi stromama do cíle na silnici. Jo, dneska to byla zábava.

Zase nekonečnej přesun na Bublavu. Vedro je hrozný a vody z camelu už mam plný zuby, tak dávám na Bublavě jednu rychlou Colu a už mažu na start XC trailu. V podstatě další zábavnej traverz, bez velkejch záludností, kterej se dá jet celej se sedačkou skoro úplně nahoře. Ke konci teda trochu přivostřuje, příčný kořeny se objevujou čim dál častějc a na čim dál blbějších místech, takže si sem tam odšlápnu, sem tam zahraju na koloběžku, ale pak už jenom zhučet lavinu volnejch šutrů, předupat slalom mezi břízkama a bunnyhopem přes větev vletět do cíle.

endurokraslice12xc

A je to. Ani to nebolelo. Teda asi bolelo, když koukám, kde všude jsem vodřenej. Ale co, opláchnout se v řece, se Stokládama na těstoviny do Severky a pak na buřta a vyhlášení výsledků na Matyldu. Co se těch výsledků týče:
1. Rob, kterej to tu má fakt v paži, ale von jezdí dobře všude.
2. Škárna, kterej nám už zase ukázal, že se nemáme smát klukům v elasťákách.
3. 200kláda, kterej opět všechno neskutečně zkrmil metrovym zdvihem v rukou i nohou.
4. Adam Vágner, kterýho jsem dodneška měl za namachrovanýho sjezdaře a poznal jsem, že opak je pravdou (jak říkal Černoch, to dělá asi jenom ten ksicht na fotkách).
5. 100kláda, kterej přijel po tejdnu z Itálie se svojí emerickou girlfriend a ukázal nám, že i na voči se to dá zaletět rychle.

20120429_vyhlaseni_ilegal_enduro_kraslice

Jo a chvíli to vypadalo, že Zuzka zajela Antíka a že to chlapec fakt nebude mít doma lehký. Bohužel se pak přišlo na to, že ve výsledcích byla chybka. Škoda.

Kopec fotek TADY a výsledky TADY

Reklamy

4 thoughts on “Kraslickej ilegál enduro race 2012

  1. Hele Bambus tu stovku měl! Mi ji večer ukazoval, sice neskutečně zmuchlaná, ale měl ji 😀

  2. To ještě nic neznamená. Mě taky večer ukazoval, že má zlomenou nohu a taky tomu moc nevěřim.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s