Klínoveckej powder

nahled92-2010-01-30klinaksnb036

Tak nám v Krušnejch konečně taky pořádně nakydalo. To bylo furt kalamita sem kalamita tam, na Nově záběry, jak se Pražáci brodí sněhem, ale v Krušnejch leželo snad jen třicet čísel a třeba v parku na Neklidu letos vyrost první skok až někdy koncem ledna. Nějak se prostě ten sníh letos přestěhoval, kam neměl. No ale teď před víkendem přišla konečně pořádná nálož. A jak je nálož novýho prašanu, znamená to vyrazit na Klíňák Jih.

Tenhle kopec rozhodně nesplňuje představy německejch a pražskejch lufťáků o modernim horskym středisku. Na parkoviště se dostaneš jedině skútrem, offroadem nebo citroenem ZX, odsaď musíš ještě kus po svejch, sjezdovka není rolbovaná a je celá tak nějak nakřivo a na starý jednosedačce, aby jsi se skoro bál. Ale prostě to tu má svoje kouzlo, nejsou tu fronty jak hovado a čerstvej prašan čeká jenom na tebe.

Vyrazili jsme teda s Andy v sobotu odpoledne, protože jsme lenoši a rádi si pospíme. Po menšim boji se sněhem na parkovišti se nám daří konečně zaparkovat a ťapeme na lanovku. U Cipise nechávám baťoh a vezeme se nahoru, okukujeme stopy zařízlý v prašanu v lese a kocháme se obalenejma stromama.

No, co bych vám vykládal o každym oblouku, kterej jsme ten den do klínoveckýho powderu zažízli. Dáváme to dolu asi pětkrát a máme toho plný brejle. Obrazně i doslova, protože celou dobu pořád kydá. Sem tam zkoušim i zajet do lesa a občas mě to pěkně školí, zapadávám a musim se brodit pryč z toho sněhu po pás. Cvakáme pár fotek, aby bylo co na blog, na facebook a do rodinnýho alba.

Dole na lanovce ještě kecáme s celou Tripal Family než zavřou lanovku, vyhrabeme auta a kloužeme si to zpátky do údolí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3 thoughts on “Klínoveckej powder

  1. Bodejť by tě to nevyškolilo celí roky jezdíš na urolbovaný loučce na neklidu a myslíš si že jseš velkej horal.

  2. na tý urolbovaný loučce na neklidu jsou postavený skoky ze kterejch by ti bylo špatně .. proto tam jezdim ty senochrupe

  3. sem taky chtěl na hory letos, ale urvala se mi na bobu levá brzda, tak to seru…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s