Zase trochu XC s klucíma nejdeckýma

nahled94-pc059918

Jo, už se z toho stala skoro tradice tohodle prodlouženýho podzimu, že v sobotu nebo neděli hodim kolo do citrouše a odjedu za kluckama do Nejdku kvůli nějakýmu tomu pojezdu. Klouzat se po namrzlejch zablácenejch trailech jsme asi už nějaký líný nebo co, každopádně konec sezóny se nese jasně ve znamení crosscountry. I když i to je většinou o blátě a slizkejch kořenech než nějakejch objemech.

Takže tuhle v sobotu v jednu zase sraz u Stokládů před barákem. Kluci nejvyšší se soukaj ven, přijíždí Radek a po chvilce z Nový Role i muj budoucí soused Štěrbis na 10 let starym MTB s klipsnama a 15ti centimetrama podložek pod představcem – asi z toho kluk už trochu vyrost. Nicméně za našima čtyřma Monsterama většinu cesty statečně visí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pro zahřátí to odpalujem hned směr Sejfy a vůbec někam nad Pernink a nekonečně stoupáme. Navíc je čerstvě nakydáno trochu sněhu, což sice vyjížďce dodává na romantice (tady Radek asi nebude souhlasit), ale vůbec to v tom nejede. Taky Radek se Šterbisem dycky hned remcaj, kdykoliv ze dvou cest volíme tu víc dokopce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mě se to nahoře líbí moc. Teplo sice neni, ale tou zasněženou krajinou je to prostě paráda. Ženeme se nějakou širokou lesní cestou a hecujem se, koho unese která zamrzlá louže, v čemž mam například proti Vítovi nespornou výhodu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vyjíždíme na silnici Hamry – Blatná, kde probíhá soutěž o nejdrsnější smykáč na světě.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hned to ale zalamujem nějakym singletrackem do lesa, stoupáme na Čihadlo a nakonec sjíždíme starym Frog Trailem do Hamrů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jenom osekat led z kladky v přehazce, aby se zas točila a jedem dál. Já se Stokládáma ještě stoupáme směr Tisová a dáváme si taky už spoustu let nejetej Uran Trail, kde předvádim ukázkovýho hlavana, když mě moje nový raketový XC pláště nepodržej. Brozák se Štěrbisem valej do Nejdku, protože jim je zima. To je přeci logický, nejvíc se zahřeješ když to valíš po asfaltu z kopce.

Reklamy

2 thoughts on “Zase trochu XC s klucíma nejdeckýma

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s