Mrazivý krušnohorský crosscountry v mracích, který tam neměly bejt

nahled95-2009-11-0810

V sobotu už jsme měli dost toho zamračenýho podzimu, tak jsme s Andy vzali Wikouše a vyjeli nad mraky na Božák a udělali si procházku na Klíňák. Sluníčko, ažůro, dole moře z mraků. Nádhera. Sem pojedu v neděli na kolo, zní muj plán.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Shánim ještě někoho do party a domlouváme se s Tomem a s Radkem, že teda někam nahoru vyjedem autama a že už před obědem. Takže neděle, sraz v Nejdku a jedem do Abertam. Vyhazujem kola, zima jak v ruskym filmu, tma a mraky. Dneska jsou holt trochu vejš? Tohle nebude žádná vopalovačka. Jdem rychle na to, ať se zahřejem.

Tomáš furt votravuje, že se vyškrábem na nějakou haldu a dáme si pořádnej Rampage dolu, ale po tom, co jsme jí objeli ze všech stran a nenašli cestu nahoru a hlavně našem vytrvalym remcání to vzdává a jedem směr běžkařský stopy nad Abertamama. Napojujem se na magistrálu a ženem to přes Hřebečnou a kolem Mrtvýho jezera.

Pak zahejbáme někam doprava dolu, kde to neznám a střídáme klasický krušnohorský lesní dálnice a travnatý podmáčený cestičky, který zaboha nejedou. Přejíždim širokou mokrou lávku z kulatin a pak už se jenom kochám, jak na ní kluci tancujou v nášlapech. Škoda, že jsem si tu komedii nevyfotil. Pokračujem dál a po pěti metrech Tomáš trhá řetěz. Tak Radek zatim pózuje, protože před foťákem je přeci jen o něco lepší než za nim. Dokonce jak vidí foťák tak i naoko šlape do mírnýho kopečka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tomáš nás vede, ženem to sjezdíkem nějakym korejtkem a když jsme dole, tak prej „V půlce jsme měli odpočit, ale mě to korejtko tak bavilo“. No škoda mluvit. Po nějakym čase jsme zase na magistrále, pak fotíme drsný průjezdy louží a najíždíme na krásnej singlík.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Ty jo to je parádní, tady to vždycky objíždim, já myslel, že to nikam nevede“ jásám nadšením. „No ono to nikam nevede“ stírá mě Tomáš. Dneska samá perla. A protože to fakt nikam nevede, tlačíme/jedeme pak zpátky na cestu zarostlou loukou s hroznejma drnama, takže po chvilce máme všichni mokrý botky. Tahle zkratka mě trochu nasrala, ale už jsme zas na cestě, jede to a je fajn.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sjíždíme kolem Špičáku k silnici na Božák a čeká nás krásnej technickej single podél Blatenskýho příkopu. Oproti létu je tu dokonce nová lávka, kde fotíme nějakej modelling.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2009-11-0809

Pak ještě na Hřebečnou po silnici, kde už mi trochu dochází, páč se celou cestu musim prát s přehazkou, která už se asi uložila k zimnímu spánku a pracovat se jí rozhodně nechce. Trochu zpestření přes louky, singlíkem nad Abertamy a pohodovym klesájicim traverzem zpátky na Hřebečnou a už jsme u aut.

2009-11-0810

Už je docela kosa, tak házíme kola i s kilama bahna do aut a frčíme si každej po svejch.

2009-11-0811

Reklamy

3 thoughts on “Mrazivý krušnohorský crosscountry v mracích, který tam neměly bejt

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s