Deštivej sever – Liberec a Rokytnice

p1030855-copy

Jak už je mym dobrym zvykem, s lehkym zpožděním vám teď budu vyprávět o jednom propršenym víkendu s kolem a s Goodfellou a Krejsíkem na severu Čech. Tak se milé děti posaďte, kofolu do jedné ruky, křupky do druhé a poslouchejte.

Do Rokytnice jsem chtěl moc a tak jsem kejvnul na tenhle trip i když všechny servery o počasí svorně hlásily na víkend chcanec. Celej tejden byl pařák a GF neustále opakoval, že třeba pršet nebude, třeba se všichni Zákopčanikové i missky z Novy pletou, když nepojedem teď, nepojedem už nikdy a tak dál. Tak jsme to riskli.

Krejsik pučil od táty oktávku, takže jsme se ekonomicky složili tři do jednoho auta a jelo se. Trochu dost navečer teda, protože na oktávku jsme museli čekat, ale jelo. No pršet začalo už někde před Prahou. Takže jsem si otevřel plechovku Kozlika, schoulil se na zadnim sedadle a nechal si zdát o tom, jak mi dva dny prdel neuschne. Bájo to bude! V Liberci se budim, chcanec hroznej. Volá Čerw, kterej jede zejtra do Jablonce na DownTown. Sraz skoro nahoře na Ještědu, ale v tomhle teda stan stavět fakt budem, otáčíme to a jedem zas dolu k lanovce. Volný krytý parkoviště – paráda. Skládáme se tam, kecáme, večeříme, popíjíme Kozlíky a jdem na kutě.

p1030771

p1030772

Ráno rychlej budíček, než přijde obsluha parkoviště, jedeme do hypermarketu pro snídani, tam zjišťujeme, že vlastně všichni všechno maj a nic kupovat nebudeme. Jen GF musí mít čerstvé rohlíčky a protože s mákem Mirečkovi nejedou, lítáme po celym obchoďáku, než je seženem.

Ale už na lanovku, koupit společnou bodovku a šup nahoru dokuď neprší. Jenže jsme tam asi v 9:03 a lanovka jede každou půl hodinu. „To už nestíháte kluci, pojedem až v půl“ vyjebe s náma chlapík a jde si sednout do boudy. Tak se teda nudíme a čekáme půl hodiny a konečně mažem nahoru. Aspoň to tady sviští rychle. Nahoře se ztrácíme v mlze a zkoušíme napoprvý „klopenkovou“ pod lanem.

Klopenky jsou naskládaný jedna za druhou a je jich tu móóc. Je to docela rozbitý takže žádná bikroska, ale mě to rozhodně baví. V jednom místě jsou zatáčky zpestřený lávkou. Potom nějaký dablíky, vólo, přejezd cesty a furt dál – dřevěný posíláky, další lávky. Spodek je nějakej podivnej nebo ho netrefujem, netradičně tady totiž tratě nejsou nijak vymlíkovaný a občas něco najít neni prdel.

p1030786

p1030788

p1030792

p1030795

Další jízdu zkoušíme trať napravo od lana v lese. Je to samá kluzká anakonda a na mokru to neni zadarmo. Nacházíme skočky v lese – rozjezd po kořenech, docela zasílák s dřevěnym odpalem, malej skok s dopadem do kořenů, celodřevěnej transfér. Krejsík nebojácně vysílá první skok a hned druhej, na kterej se nekouk a kořeny na dopadu ho pěkně lekaj. My s GF jsme měkoty a tak jedem dál. Další várka freerajdu na kořenech, přejezd šutru a dojezd přes lávky v bažinách. Občas lávka chybí a čvachtáš si pěkně po nábu v bažině. Později jsme našli jěště alternativní dojezd klopenkama v lesnim korejtku a pak palba korejtkem dolu.

p1030798

p1030801

p1030805

No a to je všechno, co jsme našli. Prej je tu tratí víc, ale značení tu fakt stojí za vyližkapsu, takže bohužel. Tratě různě kombinujeme, časem vyschly i lávky, tak zkoušíme i ty. No zas tak suchý nebyly, což dokazuje Krejsíkovo ukázkovej drift na naštěstí široký a nízký lávce. GF taky pěkně, když z úzkýho trámu seskakoval a půlku pláště už měl mimo. Docela se mi líbí trend v bikeparcích kombinovat lávky s velkejma šutrama.

p1030806

p1030809

p1030811

p1030820

Celej den nám počasí docela přeje, mrholí jen lehce, ale k odpoledni to najednou přichází – hrozná průtrž a já na to dlabu. Kluci ještě chvilku otálej, jestli se pustit naposledy nahoru. Po chvilce se rozhodujou, že do toho jdou, pípnou si a sedaj si na sedačku.

No jo, jenomže je tu opět další bonus od ochotný obsluhy. Už je zase tři minuty po celý, takže kucí musíte v tom dešti půl hodiny počkat. No na to už klucka nemaj nervy, slejzaj, mejem kola, na krytym parkovišti čistíme, mažeme, servisujeme kola, servisujeme sebe a jedem do města – dneska je nocleh u Krejsíkovo bratránka.

p1030822

p1030830

p1030836

Sprcha, čistý hadry, nádhera. A do víru velkoměsta. Bratránek dělá v Pubu, takže jdeme tam. Zlo! Pivo za 33, navíc pípu u ruky, takže pulitr nikdy nevyschne. Doráží kolega Radim, kecáme, Goodfella se upravuje pěkně pod vobraz a cestou domů předvádí nočnímu Liberci, jak si umí kucí zezplzně pěkně zakřičet a snad i zazpívat. Když jsme ale přišli do baráku, zázrakem zkrotnul jako beránek, takže aspoň u bratránků nebyla vostuda. Reputaci si trošku pokazil ráno, když si trůnil na záchodě a vlezla mu tam 12tiletá Krejsíkovo sestřenka. Chudák holka na to asi dlouho nezapomene.

Ráno prší, takže z postele nespěcháme. Docela dlouho se dohadujem co dál, ale nakonec se držíme původního plánu a mažem do Rokytnice. Neni to daleko, ale po neskutečnejch stezkách, takže dorážíme na dvanáctou, v klidu dáváme do kupy kola a kupujem odpolední permice.

Tratě jsou tu dvě – řekněme freerajdovo-sjezdová a lávková. Na tý první se jezdí 3DH a snad i pohár. Počasí se celkem usmívá, tak jí jdem prubnout. Odshora je to vlastně furt takový vyjetý malý korejtko na louce, ale neskutečně zábavný, moře zatáček, někde malá klopenka, někde se opřeš jen jak je to vyjetý a hrozně to odsejpá. Prostředek o poznání techničtější, šutry, kořeny, zpestřený sem tam umělym dropíkem. Pak dva větší dřevěný skoky, zas zatáčky, posílák k nástupu lanovky a jsi dole. Chrochtám si blahem, tohle mě bavilo fakt moc.

Jdem zkusit lávky. Taky moc pěkný, žádná velká divočina, všechno se dá na voči, na konci většinou malej dropík nebo sjezd, mezi tim zas zatáčky na louce obdobně jak na freerajdový. Taky moooc fajn.

Po včerejšku si užíváme sluníčko, když tu najednou se odnikuď přižene černočernej mrak. „Snad to stihnete nahoru kluci, když je bouřka musíme to vypnout“. No snad jo. Představa, že sedim na lanovce a kolem mě švihaj blesky neni úplně víkend snů. Blesky naštěstí nepřicházej. „Jenom“ neskutečný provazy deště a když jsme skoro nahoře, tak ještě pár krup. Slejzáme z lanovky a za pět minut přestává – dokonalej timing.

Z trati je najednou hnědej potok. Sorry za to slovo, ale hroznej motokros. Ujedeš 50 metrů a brejle jsou celý hnědý. Ale i tohle nás hrozně baví a valíme jí tam. Teda, co se týče mě, aspoň nahoře. Technika je o poznání opatrnější, ale ten vršek na blátě – super. Bohužel zrovna v tom největšim bordelu prorážim, tak tlačim dolu umejt kolo v potoce, abych vůbec našel ventilek. Kluci dávaj jízdu, já měnim duši a sluníčko vysvitá, tak se převlíkám do suchejch kraťas a dresu.

No ty vole, ne na dlouho. Další jedna nebo dvě jízdy pohoda a pak se historie opakuje a dostáváme na lanovce další dávku. Teď už jsme tak zmrzlý, že se nám nechce čekat a v tom největšim vodnim pekle to pouštíme dolu. Brzdy nebrzděj, přes brejle nic nevidíš, skvělej závěr dne. Počasí nás bohužel tak rozsekalo, že tady neproběhlo žádný focení. Jen dokumentačně něco za závěrečnýho mytí kol. A vůbec nejenom kol..

p1030841

p1030844

p1030851

p1030855

Na závěr k oběma bikeparkům? Lanovka na Ještědu pěkně peláší a uchycení kol tam maj vyřešený fajn. Bohužel obsluha na pěst. Značení skoro žádný, takže něco najít, docela bojovka. Ale to co jsme našli, paráda. Za mokra to bylo moc opatrný, ale za sucha bych se sem chtěl zas někdy podívat. V Rokytnici lanovka loudavka typ „Špičák“, ale obsluha nesrovnatelná. No a tratě? Jen dvě, ale za to moc vymazlený – pro mě rozhodně nejlepší bikepark u nás – sem chci zas.

Reklamy

6 thoughts on “Deštivej sever – Liberec a Rokytnice

  1. máš tu pár nesrovnalostí, o přehánění nemluvě…ale tak všichni tě známe a víme, že odporovat nemá cenu…takže za 2 😀 (nepočítam to zpoždění)

  2. No copato, že Mirečkovi nejedou rohlíčky s mákem?:-D Jinak moooc pěknej report Perry :pila:

  3. 4GF: no ja sem tam moc nesrovnalosti a prehaneni nenasel… vecer si vypadal fakt vesele… a sestrenka mela rano opravdu v ocich smrt 😀 a hroznej usmev na tvari 😀 4Perry: moc pekne napsany 😉

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s