Německočeskej bikeparkovej weekend vol.1 – Geisskopf

imgp0062-copy

Tohle kombo plánuju už od minulý sezóny, takže když mi napsal minulej tejden Čerw, že o víkendu plánuje Geiss a Spičák, rozmejšlel jsem se jenom chvilku. Den před vejplatou to nebyl úplně ideální plán na víkend, ale touha po kvalitnim ježdění zvítězila nad hrdostí a bráška založil.

Pátek po práci, zvonek, pohodlně skládáme věci do Čerwovo Guiseppeho (Fiat Scuddo) a ještě rychlej nákup v Tescu. Hlavně piva, tatranky, pepu na grilu a kartáček na zuby. To je základ. Děsí nás brigádnice v tílečku nad pupík, ze kterýho visí přes poklopec mocná cejcha. Oklepem se a rychle pryč z tohodle divnýho státu.

V rámci Guiseppeho možností to ženeme do Reichu. Příjezd na parkáč v Geissu. Tady kempuje několik německejch partiček a jedna česká, ke který samozřejmě míříme. Znám tu jen Čáryse. Ten nás představuje stylem „to je Štěpán a Perry, to jsou kluci“. Takže vim zase kulo. Stavim stan na kamenolomu, Čerw rozkládá lehátko v autě. Za tmy doráží Petr. Kecáme u vohně, grilujem Pepu, klucka dávaj tequillu, špeky a podobný dobroty. Já jen dvě pivka, znám se, vydržim asi tolik co třináctka na prvnim školnim výletě. Zase mě rozsekává týpek dotazem „Dáš si špeka mladej? Kolik ti je? Tak jednadvacet ne?“ Boží. Těší mě, že budu navždy vypadat mladej.

imgp0049

Ráno probuzení do azura, tvarohový buchty s mlíkem a hurá na lano. 24+2 ojro za den neni málo, ale věřim, že nebudu litovat. Vezeme se s Čerwem a Márou protáhnout na dualku, ostatní ještě lenošej. Dualka je boží, jen se vezeš a klopíš levou pravou a sem tam si do toho hopsneš nějakou lavici. Po dvou jízdách se konečně dovalili Čárys, Petr a Ross. Vytahujou těžkou vatu, ale pokladna neběží, takže jezdí zadarmo. Navzdory Čárysovo fámě, že jezdili grátis celej den, musim uvést na pravou míru, že si o dvě hoďky později koupili 6tihodinovku za 23 éček a ušetřili tak proti nám 1 E. Tumáš motáku!

imgp0057

Nahoře už je celá banda a dáváme s klukama freeridovou. Ta je na mě mocně rozbitá, drncám vzadu a říkám si, jestli tohle je FR, na DH mě nikdo nedostane. Malý lávky nebo Evil Eye Trail jsou rozebraný, takže zkoušíme velký lávky aka You Go First Trail. Některý věci na mě moc, ale každej si tam najde svý.

imgp0058

imgp0061

imgp0062

imgp0063

imgp0064

Uprostřed trailu je řada čtyř trailsů, který si načisto naskáču snad jednou a moje radost je pak veliká.

imgp0128

imgp0121

Jednou zkoušíme s Čerwem sjezdovou. To je už dost trial, ale věřim, že jezdit na ní den, dá se to naučit. Většinu jízd končíme na dualce, který se nemůžem nabažit a pak dole dirtovejch lavicích.

imgp0108

imgp0096

imgp0093

imgp0086

Jezdíme celej den do mrtě, k obědu tatranka a zas na kopec a furt dokola. Lanovka odsejpá, tratí je tu na výběr, příště tady klidně celej víkend a nudit se nebudu. Některý pasáže freerajdový si už trošku nalítávám a neni to taková trága. Dvě jízdy dáváme fotící a to už je skoro konec.

Poslední jízdu se vyndavám na sjezdu ze šutru. Člověk to chce jezdit čim dál rychleji, až ho to jednou pošle mimo stopu, přední se kousne, a ukázkový fróňo je tu.

imgp0133

Takže už radši fakt končíme, koupelna v potoce, sbalit stan. Partička ještě vaří a nám s Čerwem už taky kruči v břiše, takže rychle zpátky přes čáru, na Samotách velká žranice a přesun na Špičák na párty.

Ale o párty a ježdění na Špičáku až příště, protože jsem se nějak rozepsal a voči se mi zavíraj a správnej škodovák musí stát zejtra v sedum ráno u píchaček.

Reklamy

One thought on “Německočeskej bikeparkovej weekend vol.1 – Geisskopf

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s