Lezení jaro 2009 letem světem

p1030566-copy

Tak jsem vám slíbil povídání o tom, jak jsme byli s Michalem trénovat v Meziboří, že jo? Ale prdim na vás. Řek jsem si, že přinášet report o tréninku tejden po závodě nemá smysl, takže tu pro vás mam nějaký obrázky a něco málo slov o lezení. Protože nejenom kolem živ jest Perry, ale taky po skalách šplhá rád a letos tu bylo lezení věru pramálo. Teď se s tim ale vypořádám jako chlap a sfouknu to všechno najednou mocnym trojreportem. Takže sedáky utáhnout, lezečky zašněrovat, lano přivázat áááá jdeme na to.

 

Začínáme někdy v dubnu sérií fotek, kterou jsem pracovně nazval „dva atleti na skále“. Bylo to v Perštejně, partička lezla na hlavnim masívu a já se Šwejkem jsme si vzali lano a šli vedle na Věž ve svahu. Šwejk je teď totiž vyvrhel a nikdo s nim nemluví, jen starej kamarád Perry, kterej se s nim zná už od základky. Fotky, který na věži vznikly rozhodně zas posunuly skalní modelling o notnej skok kupředu. Posuďte sami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skok v čase a je tu čarodějnickej večer a parta se chystá na kalbu ve skalách opět v Perštejně. Opejkaj se buřty, lejou se piva a jiný tekutiny. Brzo ale začíná lejt i z oblohy, takže se s Andy přesouváme do citrouše (dva hobiti v kufru Citroenu ZX – jen tak si to zkuste představit), Míša s Romanem a mimčem se přesouvaj taky do auta a ostatní stateční nocujou pod převisem. Ráno je tu první máj a po dešti ani památky, takže hurá na skálu. Zajímavosti toho dne? Šel jsem v Perštějně poprvý nějakou cestu na prvnim laně (Erichův sloup a Andy ho šla hned po mě), Cipis zkoušel na prvnim San Marco (nějaká šílenost 7+ nebo 8) a my jsme obdivovali jeho cvakání presky klacíkem – hotovej McGyver. A pak nás ještě jeden sympatickej pán prudil, že nemáme provlíkat lano přímo okem. Tolik asi prvomájový polezeníčko v kostce a ještě k tomu pár fotek.

p1030508

p1030513

p1030517

p1030534

p1030543

p1030549

p1030551

p1030553

p1030557

p1030561

p1030566

A poslední skok v čase je o tejden víc a další volnej pátek a my jedem na Skalky u Šemnice, který tu Číča přes zimu poctivě vyčistil a osadil nejtama a letos na jaře byla otvíračka. Skalky jsou to vzrůstem nevysoký, ale zato jsou to holky ostrý jak břitva, který nenechaj jeden prst nerozedřenej. Na to doplatila Andy, který ujela noha a skála jí obě ručky nepěkně pocuchala. Já byl spokojenej, protože jsem si dal opět jednu pětičku na prvnim laně. Fotky tentokrát trošku horší kvality, ale jako dokumentace musí stačit.

p1030618

p1030621

p1030622

p1030626

Reklamy

One thought on “Lezení jaro 2009 letem světem

  1. Heej, Perry, máš na to průvodce?Ahoj Perry, máš prosím na ty skalky u Šemnice nějakýho průvoce, nebo tak něco? Viděli jsme to včera z řeky a vypadá to libově…Dan S.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s