Radyně

p1020941-copy

Na nějakou tu XC vyjížďku už jsem toho svýho hliníkovýho oře letos párkrát vytáh. Ale to neni taková sranda, to víme všichni. Takže už jsem se chtěl taky svízt z nějakýho kopečka. Slovo dalo slovo a na včerejšek (pondělí) jsme domluvili výpravu na Radyni.

Ráno házim kolo do auta a vyrážim poctivě na sedmičku do práce, ale ve tři už stepuju u píchaček jako správnej škodovák a nedočkavě vyrážim směr Plzenec. U závory pod kopcem jsem jako první, za chvilku doráží taky autem David s Pavlem a po chvilce Goodfella na kole. Ale nesnaží se machrovat a prozrazuje, že ho do Plzence svez kámoš. Oblíkáme se a tlačíme nahoru, kdo má po zimě nějakou sílu, chvilkama jede. Jsme nahoře, funíme, nasazujem brnění, bereme s sebou ještě nějakýho klučinu ze Šťáhlav a razíme poprvý dolu.

p1020931

Dáváme na rozehřátí schody. Pak doprava dolesa, kde prej Káťa Mystrině vymyslela o víkendu nějakou zhovadilost. Je to krátkej prudkej sjezdík, sem tam šutr – takovejch je kolem Nejdku požehnaně. Jenže tady je to po dešti pěkně slizký a nikomu se do toho moc nechce. Nakonec se David odhodlá. Hned z prvního šutru strhává mech, ustřeluje mu přední a zaklesnutej mezi zadní kolo a sedlovku předvádí neskutečný rodeo. Jede Pája – o poznání opatrnějí – ale hovno platný, taky ho to slušně školí. Pak Goodfella překvapivě zkušeně a já jedinej měknu. Mam svý starý kosti rád. A objíždim.

Dáváme to rovně po zelený, jen taková rychlá palba. Dole ještě zkoušíme takovej dojezd do lomu a pak tlačíme podruhý nahoru, tentokrát kolem lomu, přes vyhlídku a nahoru ke skále.

p1020938

Pak to samý v opačnym pořadí dolu. David žbrblá, že ho to neba, ale my ostatní si to snad celkem užíváme. Dole ještě zjišťuje, že má vyčvachtanej pedál v klice a náladu má dokonalou 🙂 V lomu chvilku blbnem na dvojáčku, kterej je prťavej, ale s rozjezdem do zatáčky plný volnejch šutrů neni úplně zadarmo.

p1020941

Pak ještě trošku poskáčeme posíláček na cestě a David mastí dom a my jdem naposled nahoru. GF se na kopci odpojuje a sviští po ose a my s Pájou si dáváme ještě jednou schody a cestu a frčíme citroušem taky do Plzně.

kopie-2-3v1

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s