Běžky se Šwejkem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Takže po ne přlíš vydařený sobotě jsme se rozhodli v neděli si spravit náladu. Šwejk nešel chlastat, takže jsme mohli v neděli ráno vyrazit na běžky. Mrknem do mapy a valíme to do Perninku.

Tady nakupjem zásoby v sámošce, před kterou sedí veselej týpek a snídá bráníka. Furt se na nás zubí a něco povídá. Jen v samošce na chvilku zvážní:
„Dejte mi zapalovač, ale s lebkou.“
„S lebkou nemáme, mám s autama.“
„Na auta já ti seru, já chci s lebkou.“
Jestli nakonec dostal s lebkou nebo s autem, nevim, protože už jsme vyrazili ke kostelu a drápeme se na pláň. Šwejk v kopci tlačí zakoupenej makovec a funí jak francouzskej buldoček.

Jsme na pláni, mlha kam se podíváš, tak nasazujem prkýnka a vyrážíme do neznáma. Už po pár metrech se objevujou naše handicapy. Mě to do kopce hrozně klouže – já ty nový klacky prostě neumim namazat – zlatý rubíny – zato sjezdy si užívám v plný palbě. Šwejkovi jeho muzeijní artefakty nahoru jedou parádně, ale s kopce mu to nejede vůbec. Takže jsme celkem sehraná dvojka.

Mastíme to nahoru na Abertamy, dáváme odpočinek v boudě a pijeme výbornej čaj s kávovou příchutí – termosku to chce sem tam umejt Šwejku. Mastíme dál a nad Abertamama lomíme do leva pod odbočku na Blaťák. Chvilku jedem se dvěma chytrejma borcema…

„Vole, ti řikám, vole, na božáku má běžky za směšný ceny, vole, normálně po repre jo, vole, to vracej, protože příští rok budou jiný barvy jo, vole, normálně běžky za 12 táců za tři a půl, vole, směšný ceny, vole…“

Já komplet novou výbavu za tři a půl (běžky, vázko, hůlky, boty), Šwejk něco z garáže po tátovi .. vypadáme snad, že potřebujem běžky od repre? Tak to hrnem dál po magistrále na takový rozcestí s rezatou mapou, kde nevim, jak se to jmenuje a točíme to zpátky na Pernink.

Nakonec si dáváme sjezdík traverzem ke kostelu, je to fakt veselý, dost se válíme, ale vše bezpečně. Ještě se fotíme s místnim svatym před kostelem a ženeme Citrouše domů, co to dá. Stejně už dostanu od Andy pojeb, že jedu pozdě…

Ten samej den Šwejkovo očima TADY

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reklamy

2 thoughts on “Běžky se Šwejkem

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s