Když neumíš namazat, jsou i nový běžky na hovno

pernink-007-copy

Tak jsme s Andy konečně pořídili svoje běžky, abysme nemuseli furt někoho votravovat, když chcem občas vyběhnout … no spíš vyjít. Včera nastal den D, tedy den první zkoušky novýho náčiní v terénu. Doma u našich si říkám, ty vole, asi by to chtělo trochu máznout. Táta mi vysvětluje, na co kterej vosk a zakončuje to „když to namažeš tim stoupacim na studenej sníh, tak nic nezkazíš“. Tak to teda mažu tim modrym, rozmatlám korkem, ještě trochu sjezdovýho dopředu a dozádu a razíme na Pernink.

Chvilku bloudíme a pak to vyšlápnem nad kostel a už vidíme přes planinu magistrálu. Skáčem na to a hned hrozný krysy. Běžky kloužou všema směrama, jako by tam žádnej stoupací vosk ani nebyl. Po rovině to ještě jde, ale do kopce je to fakt peklo, chytám nerva a moje nadávky se nesou nad Krušnejma horama.

U odpočívadla potkáváme partičku německejch důchodců a já svojí výbornou němčinou (gutntág bite wax?) pučuju vosk. Zasloužilý běžkový veteráni, říkám si, teď už to bude sranda, teď už to pojede. Ještě jim debil několikrát děkuju a nasazujeme do dalšího stoupání. Vono je to snad ještě horší. To už nadává i Andy a nějak se doplácáváme do Abertam.

Protože mi to fakt jede víc dozádu než dopředu, zkoušim radši bruslit a docela mě to baví a trošku lituju, že jsem koupil běžky na klasiku.

No točíme to zpátky na Pernink a volá Andységra, kde jsme, že tu jsou někde na skůtru. Za chvilku je potkáváme, chvilku se tu její kamarád předvádí a pak mizej. Ale za chvilku jsou tam znova i se čtyřkolkou. To je taková neškodná dětská hračka, co jede max 80, tak jí zabavuju a jdu se vyblbnout. S těma pásama zatočit neni žádná prdel, ale pak na to přicházim a je to fakt zábavný. Andy se ještě nechá povozit na skůtru a pak už mastíme po svejch zpátky na Pernink.

pernink-005

pernink-006

pernink-007

Reklamy

7 thoughts on “Když neumíš namazat, jsou i nový běžky na hovno

  1. Takový vozidlo..jsem měl v kosmickym LEGU 🙂 Jináč běžení na Perninku znám na druhý straně – na magistrále, směr H.Blatná, Jelení (pro odvážné až Klingentall:)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s