Špičák

pict9876-copy

..předposledního srpna jsem konečně vyrazil na ten slavnej šumavskej kopec a dneska jsem se konečně dokopal, abych o tom napsal


Po velkym domlouvání bylo složení bandičky následující: Michal (později Petrem překřtěnej na motokrosaře) vyrazil asi v šest ráno z Merklína, já s Andy jsme razili z Plzně a posádka třetího auta (taky plzeňská) byla ve složení Petr (Belek) a Iuss.

Dorážíme pod lanovku a celý natěšený se okamžitě oblíkáme, skládáme kola a razíme nahoru (hlavně teda protože je tu kosa jako sviňa). Musim se omluvit naší babičce lanovce na Klínovci, že se jí vždycky směnu, jak se nahoru šine. Ta na Špičáku je sice mladá slečna nablejskaná, ale šine se snad ještě pomaleji. No neva, nahoru nás dostane a my se můžem pustit dolu.

Nějak se s tim první jízdu všichni pereme a ochutnáváme místní trať. Popisovat nemá cenu, to už udělal kdekdo. Tak trochu jsem podle fotek čekal uhlazený bikrosový klopenky, takže jsem byl překvapenej, jak je to celkově rozbitý. Některý pasáže jsou vyloženě sjezdový. Jinak si tu každej najde svý – skoky, klopky, kořeny, lávky bla bla bla.

Andy je na pevňáku celá vyklepaná a po dvou jízdách na to prdí a dává si místo freeridingu XC výlet po krásách Šumavy. Bohužel po dvou jízdách končí i Iuss, kterýho to v půlce rozhazuje, padá na rameno a to nevypadá pěkně. Potvrzuje tak svojí pověst největšího crashera a horská už si ho veze. Mezitim dorazili děcka z Rudy (Donýs, Holas, Viki) a přidávaj se k nám.

Já začínám mít problém s vidlí. Čůrá, holka, čim dál víc a pak v jedný jízdě dostává doraz a kotel oleje je venku a z vidle je najednou péro bez tlumení. Nějak to stahuju dolu, dávám langoš a vymejšlim co dál. Pak někdo zahlásí, ať si pujčim Iussovo kolo. Moc nad tim nepřemejšlim a vyndaváme ho z auta. Napřed si připadám, že se na tý herce ani nerozjedu na rovině, ale po pár jízdách mi překvapivě padne do ruky. Iuss, ještě jednou velkej dík a velkej sorráč, že jsem se nezeptal.

Drtíme dráhu dál asi do pěti, nějakejch 10 jízd dáváme a pak i něco fotíme. Mezitim jsme tu potkali plzeneckou bandičku (kluci z vesnice na vejletě), Andy se vrátila z exkurze, Iuss se vrátil z nemocnice a na bolest do sebe klopí jedno pívo za druhym. Belek s děckama pokračujou ještě na Samoty zaskákat, a maj strach, aby jim Iuss nepoblil auto. My s Andy a Michalem razíme do Plzně na zaslouženou véču u Trpajzlíka.

pict9874

pict9876

pict9877

pict9879

pict9882

pict9894

pict9896

pict9901

pict9903

pict9908

pict9909

pict9910

 

2 thoughts on “Špičák

  1. Pěkně si to sepsal Perry…pěkný fotky:-) co děláš pořád chlape?jsi v Plzni přes víkend?jak se vede?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s