Včera vejšlap na Hvězdu (a hlavně sjezdík dolu)

hvezda snih 8 - Copy

Včera jsme se Šwejkem zase dohodli, že dáme nějakej pojezd na bajku (mam pocit, že ho to zase začíná bavit :o). Jenže dopoledne začalo ve Varech i v Ostrově poletovat něco mezi sněhem a deštěm a vypadalo to na prd. No, ale že nejsme kucí z cukru, tak jsme po o přeci jen vyrazili. A že si dáme sjezdík z Hvězdy, což je takovej kopec nad Ostrovem.


Teda oficiálně se jmenuje Popovský kříž nebo Popovský vrch nebo tak něco. Na jeho vrcholu je malá skalka a na ní je kříž a je tu luxusní výhled do okolí. Ale za komoušů tu místo kříže bejvala velká hvězda, takže tu tomu stejně nikdo neřekne jinak než Hvězda.

Nu, takže jsme začali dupat z Ostrova směr Žďár a odsuď lesem nahoru. Najednou se začal objevovat sníh a bylo jasný, že to bude cestou dolu asi klouzat. No, ale lepší sníh než bahno. Tak jsme to nějak vyjeli / vytlačili nahoru a odměnou nám byl parádní výhled do údolí. No, ale kvůli tomu tu nejsme, že jo? Takže sedla dolu a hurá s kopce.

Z Hvězdy vede několik cestiček. Vybrali jsme cestu, po který se tu honí pekelníci na motorovejch strojích a pustili se tudy dolu. Dřív tu stávala vesnice takže celej kopec je kaskádovitě uspořádanej, což představuje spostu přírodních hupů. Do toho nějaká ta zatáčka a je o zábavu postaráno. Dole to celý končí docela slušnym kamením na lesní cestě. Takže tohle celý jsme sfrčeli dolu a vyjeli ve vesničce Hluboký. Tady Šwejka prohnal místní ratlík a Šwejk předved, že i po tom vejšlapu a sjezdu má ještě sil dost a šlápnul do pedálů a ratlíka setřás. Pak už jenom menší XC přes rozbahněný pole do Ostrova, umejt kola v potoce a hajdy domu.

hvezda 02-2008 001

hvezda 02-2008 005

hvezda 02-2008 006

hvezda 02-2008 009

hvezda 02-2008 010

hvezda 02-2008 011

hvezda 02-2008 013

hvezda snih 8

Reklamy

11 thoughts on “Včera vejšlap na Hvězdu (a hlavně sjezdík dolu)

  1. juchů jsem slavnej … začínaj sem chodit lidi, který neznám :o) …frankq: my jezdíme furt, když to jde… :o)

  2. to jako chodíte na hvězdu každej den dělat to samý? už čtrnáct dní tady čtu, že včera si byl na hvězdě.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s