12.8. Nejdek trails backcountry

nejdek_trail 2007-08-12 - Copy

V neděli konečně vykouklo sluníčko, tak jsme se vydali do Nejdku, aby nás Radek protáh po profláklejch trailech Boubín a Rosa na kolejích a žhavý novince Uran trail

Takže v neděli telefonát a už razíme s Andy Citroušem do Nejdku. Čeká nás MMRB :o) s Tomášem. První nemilý překvápko – bušíme po áčku z Nejdku nahoru směr Pernink (tam co nás na campu vozil bus) a pak na začátek Boubína. Radek se předvádí a nasazuje po silnici ďábelský tempo. Asi si myslí, že nahoře je horská prémie. Je to dřina, ale nakonec jsme tam a už to pouštíme lesní cestou dolu.

Je to mokrý, jak tři dny chcalo a ještě zarostlý, takže šutry jsou občas schovaný, je to prdel a moc mě to baví. Pak už konečně techničtější Boubín trail. Tady jsem snad poprvý s oběma fungujícíma brzdama a jaksepatří si to užívám. Skoro bych si ten kousek příště vytáh kousek nahoru a dal si to ještě jednou, když už se sem za tim člověk táhne. Pak zase menší XC vložka a přesun na Rosu. Traily nebudu podrobně popisovat na http://www.etbikez.com toho bylo napsáno dost a kdo chce, najde si muj článek z jarního campu http://perry.bloguje.cz/531172-jarni-norco-camp-part-i.php . Valíme to dolu a po chvilce nás dohání nějaký zběsilý psisko. Stavíme a dojíždí nás Cigi s Hankou. Nejedeme Rosu až do konce, ale uhejbáme doprava novou trialovou pasáží ne moc z kopce. A pak následuje vrcholnej zážitek dne. Nevim, jestli tohle místo má nějaký jméno, ale je to dokonalý. Rychlej singletrack, kterej neni o šutrech nebo kořenech, ale spíš o zatáčkách, sem tam si vyskočit na nějaký bouli. Všichni si mlaskáme blahem. Pak ještě prudkej sjezd kolem takový skály a jsme v Hamrech.

nejdek_trail 2007-08-12

Relax, piva, radlery, já řidič Birela… Asi po půl hoďce Cigi a Hanka pokračujou dál na nějakou xc etápku, my kus po silnici přesun na Uran trail. Brozík říká, že to je technický ale šlapavý. Pojem šlapavý to vystihuje mnohem líp než technický. I když musim říct, že začátek mě baví. Musí se šlapat, ale je to pěkně točivý mezi stromama. Pak je ten pověstnej přejezd nad rourou. Zkoušim to párkrát, ale vždycky si musim odšlápnout, abych neletěl dolu. No načisto příště :o) Pak cesta vedle kanálu – to už je fakt úchylárna. Konec v Nejdku, betonová zídka kolem potoka a jsme tam a nastal čas loučení :o)

Shrnutí: přijeli jsme špinavý jak čuňata a s několika kilákama v nohách, ale ty traily za to prostě stojí…

Fotky nejsou, foťák byl celou cestu v baťohu, ale tentokrát jsme si užívali jen ježdění. Tak příště.

Reklamy

2 thoughts on “12.8. Nejdek trails backcountry

  1. Nepředváděl – jel jsem na pohodu relaxačním tempem po sobotním závodě, kde jsem se furt válel. Měl bys vidět, když to fakt ženem se stokládama;-)To místo nad hamrama je „Vlčí trail“

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s